Допомога МСП сходу
Спеціальні програми за підтримки ЄС для МСП на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей
FinancEast
Програма часткової компенсації інвестицій
FinancEast – це програма часткової компенсації суми інвестицій мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП). Головною метою програми є відновлення фінансування мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей, а також економічна відбудова Донбасу і покращення інвестиційної привабливості всього регіону.

Програму реалізовують Європейський Союз через KfW та Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Безпосередній виконавець програми "FinancEast" – ФРП.
Для кого це
Участь у програмі можуть брати мікро-, малі та середні підприємства (ФОП або юридичні особи) з кількістю працівників до 250 осіб та річним доходом до 10 мільйонів євро в гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ, що здійснюють підприємницьку діяльність з розміщенням своїх виробничих потужностей (виробничих приміщень, обладнання, устаткування, с/г угідь тощо) на підконтрольній Уряду України території Донецької та Луганської областей не ближче, ніж 5 км до лінії розмежування.
Як долучитись до програми
Щоб взяти участь у програмі, варто звернутися до головного офісу будь-кого з Установ-партнерів, що беруть участь у програмі (Ощадбанк, Укргазбанк та компанія "ОТП Лізинг"), або до найближчого офісу Установи-партнера у вашому регіоні.
Партнери-виконавці та фінансові установи-партнери:
UNDP за фінансової підтримки ЄС
Грантова програма для МСП
Програма ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки ЄС надає гранти до 6,5 тис. євро на започаткування, відновлення чи розширення МСП на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький райони).
Підтримуються бізнеси наступних напрямків:
1
Виготовлення кераміки;
2
Виробництво текстильної продукції та одягу;
3
Підтримка індустрії гостинності
4
Виробництво устаткування та інжинірингові послуги;
5
Виробництво харчових продуктів;
6
Виробництво зернових та олійних культур;
7
Виробництво яловичини та коров'ячого молока;
8
Виробництво м'яса домашньої птиці та яєць;
9
Вирощування овочів, фруктів та плодоовочевих культур.
Загальна сума грантового пулу складає 2,48 млн. євро. В 2019-2020 році були профінансовані 170 бізнес-проєктів. Наступний раунд оголошення грантового конкурсу – в серпні 2020 року.

Слідкуйте за оголошеннями на сайті

UNDP за фінансової підтримки ЄС
Розвиток навичок підприємництва
Програма ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки ЄС проводить тренінги для підприємців та людей, які бажають розпочати бізнес на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький райони). Серед основних тем тренінгів: маркетинг, продажі, брендинг та зв'язки зі ЗМІ; участь у виставках; практичні аспекти підприємницької діяльності для МСП; бар'єри зростання та основи стратегічного розвитку для мікро, малого і середнього бізнесу та ін.
В 2019 році учасниками тренінгів стали більше 1,800 мешканців та ВПО з трьох областей. Інформацію щодо поточних навчальних програм можна отримати на офіційних інформаційних ресурсах ПРООН в Україні.


Слідкуйте за оголошеннями на
сайті
UNDP за фінансової підтримки ЄС
Грантова програма для провайдерів бізнес-послуг та об'єднань МСП
В травні 2020 року в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки ЄС оголошено грантовий конкурс для неурядових організацій, асоціацій та громадських спілок, що діють в сфері підтримки та розвитку МСП і зареєстровані на територіях Донецької та Луганської областей, підконтрольних уряду України, та в окремих районах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький).
Гранти від 5 до 25 тисяч доларів США надаватимуться за двома ключовими напрямами:
1
підвищення спроможності бізнес-сервіс провайдерів - організацій або об'єднань, що надають послуги, чи розробляють кінцеві продукти для мікро, малого і середнього бізнесу, наприклад консалтингові та навчальні, юридичні, фінансові, маркетингові та ін.
2
посилення та розвиток об'єднань МСП у наступних пріоритизованих секторах економіки:
- виготовлення кераміки і гончарних виробів;

- виробництво текстильної продукції та одягу;

- індустрія гостинності;

- виробництво харчових продуктів;

- виробництво зернових та олійних культур;

- виробництво яловичини та коров'ячого молока;

- виробництво м'яса домашньої птиці та яєць;

- виробництво устаткування та інжинірингові послуги;

- вирощування овочів та фруктів.
Детальна інформація та умови конкурсу будуть опубліковані на сайті
UNDP за фінансової підтримки ЄС
Бізнес-виставки
«Схід-Експо» - це щорічна бізнес-виставка, на якій мікро, малі та середні підприємства презентують свою продукцію та сервіси. На заході також відбувається проведення ділових переговорів, пошук партнерів та клієнтів, а підприємці та гості відвідують панельні дискусії, презентації та тематичні секції, присвячені міжрегіональним економічним відносинам.

Захід спрямований на зміцнення зв'язків між підприємствами Донецької, Луганської та Запорізької областей з рештою України, ЄС та іншими країнами, на створення нових можливостей для партнерства та співпраці. Крім того, захід сприятиме розвитку підприємництва серед постраждалого від конфлікту населення на сході України, заохочуючи все більше людей відкривати бізнес, створювати нові робочі місця та допомагати своїм громадам розвиватися.

У 2017-2019 роках захід проходив у Краматорську, Сєвєродонецьку, Києві (двічі) та Львові. Загалом виставки відвідали більше 8 000 людей та 250 компаній місцевих виробників презентували свою продукцію. За підсумками заходу 70% учасників встановили ділові відносини з новими партнерами.
Більше інформації про «Схід-Експо» та оголошення для учасників можна знайти на сайті
UNDP за фінансової підтримки ЄС
Краудфандинг
Провідні експерти з краудфандингу, копірайтингу, дизайну та соціальних медіа допоможуть підприємцям залучити необхідне фінансування для розвитку власної справи за допомогою онлайн-інструментів та інноваційних методик. Щоб стати учасником Академії краудфандингу, підприємці мають описати свою бізнес-ідею та пояснити, для чого і скільки коштів їм для цього необхідно залучити.

Учасники минулої Академії краудфандингу успішно залучили кошти та навіть знайшли іноземних інвесторів для своїх проектів. Серед прикладів запуску власної справи: наукова-квест гра «Таємна експедиція», WalQlike — екскурсії з загадками, Традиційні килими Полтавщини, VoltyCo — виробництво електричних велосипедів, англійський міні-парк, освітньо-інноваційний кемп та приватна школа.
Слідкуйте за оголошеннями на сайті